• Ana Safya
  • GENEL, TARIM
  • Boğaziçi Üniversitesinden; Yenilikçi Tarım İşletmeciliği Eğitim Programı

Boğaziçi Üniversitesinden; Yenilikçi Tarım İşletmeciliği Eğitim Programı

Boğaziçi Üniversitesi, İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Yenilikçi Tarım ve Gıda İşletmeciliği Platformu’nun lansmanı, 22 Şubat 2018, Perşembe günü Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen “Tarım ve Gıda Değer Zincirinde Yenilikçi Yaklaşımlar ve Teknolojiler Konferansı” ile gerçekleşti.

 

 

Boğaziçi Üniversitesi Yenilikçi Tarım ve Gıda İşletmeciliği Platformu adına açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Gökhan Özertan yaptığı konuşmada platform hakkında bilgi verdi.

Özertan; “Dünya geneline baktığımız zaman Tarımsal İnovasyon Eko-sistem’inde çıkış noktası üreticiyle başlıyor ve üreticilerin çevresinde bir üçlü yapı var. Bu yapıda ‘Tarımsal Araştırma Sistemi’ , ‘Eğitim ve Öğretim’ ve ‘Yayım ve İş geliştirme’den oluşuyor.”

 

Yenilikçi Tarım İşletmeciliği Eğitimleri

Boğaziçi Üniversitesinin öncülüğünde kurulan Yenilikçi Tarım ve Gıda İşletmeciliği Platformu tarım sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirdiği gibi aynı zaman da eğitim programları da düzenliyor.

Eğitim programları, yöneticiler ve üreticiler için olmak üzere ikiye ayrılmış durumda;

 

Yöneticiler İçin Yenilikçi Tarım İşletmeciliği Sertifika Programında, 96 saatlik bir eğitim programı tasarlanmış. Bu eğitimler sınıf içi ve uzaktan olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilecektir.

Üreticiler İçin Yenilikçi Tarım İşletmeciliği sertifika programında ise eğitim süresi 36 saattir. Bu eğitimlerin 8 saati de uygulamalı olacaktır.

 

Her iki eğitim programında da başarı ile eğitimleri tamamlayanlara Boğaziçi Üniversitesi Sertifikası verilecektir.

 

*

 

Etkinlikte, Yenilikçi Tarım ve Gıda İşletmeciliği Platformu ile ilgili konuşmalardan sonra TAGEM Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik sunum gerçekleştirdi.

Tagem Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik’in sunumunu izlemek için:

 

 

 

Yusuf Kurt 

yusuf.kurt@haberartiyesil.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir